Konečně SUV-kupé, které vypadá docela k světu.

Největší hvězdou pařížského stánku automobilky byl koncept nového malého crossoveru BMW X2. Zatím se sice nejedná o sériovou verzi, ale podle všeho k ní vystavovaný prototyp nemá kdovíjak daleko – stačí si odmyslet příliš malá zpětná zrcátka, příliš velká kola s divnými pneumatikami, chybějící dveřní kliky a příliš divoce tvarované nárazníky a budete mít zhruba představu o sériovce. O agresivnější tvarování ale auto rozhodně nepřijde úplně, má totiž mířit na mladé publikum.

Technicky bude založeno na BMW X1, jen má splývavější střechu – prostě je to menší sourozenec X6 a X4. Podle BMW je trh dostatečně velký, aby se něco takového vyplatilo vyrábět. Teď mi ale dovolte na chvíli se zastavit u designu: na rozdíl od X6 a X4 nemá tohle auto podivně nahrbenou střechu, nevypadá disproporčně a přestože nad praktickým smyslem „sportovních“ „teréňáků“ si budu dál škrábat hlavu, vzhledově se mi vlastně docela líbí. Což je něco, co o větších sourozencích při nejlepší vůli říct nemůžu. Zejména mě zaujal detail loga na C sloupku za bočním oknem, který odkazuje na staré bavoráky a jsem moc zvědavý, jestli se dostane do sériové podoby.

Přestože automobilka nezveřejnila žádné detaily o sériovém autě, jeho příchod se očekává už příští nebo nejpozději přespříští rok, pod kapotou budou tří a čtyřválcové přeplňované motory a v základu bude pohon pouze předních kol, čtyřkolka bude u silnějších motorů, nebo za příplatek. Zkrátka jako X1, jen stylovější. Cena bude pravděpodobně o něco vyšší, než už BMW X1.