Ano, čtete správně. Firma Genovation bude chtít za tenhle kousek 750 tisíc dolarů.

Říkáte si, který blázen by dal za Corvettu 750 tisíc dolarů? Možná se nějací najdou, protože tohle auto není tak úplně Chevrolet Corvette. Vůz jménem Genovation GXE sice vychází z Corvette C7 Grand Sport, ale firma Genovation Cars z amerického Marylandu z ní nejprve vykuchá motor a všechny další prvky spalovacího pohonného systému a pak z ní udělá elektromobil.

Nepředstavujte si ale nějaký udýchaný Nissan Leaf v karoserii sporťáku – jmenovaná firma má totiž dostatek zkušeností s opravdu rychlými elektromobily a její předchozí Vette zlomila rychlostní rekord silničního elektromobilu, když pokořila hranici 330 km/h. Nový model bude zřejmě ještě rychlejší, jeho elektromotory mají mít výkon přes 660 koní a točivý moment více než 813 Nm.

Rozložení hmotnosti mezi nápravy má být ideálních 50:50 a akumulátory mají stačit na ujetí zhruba 210 km. Není to mnoho, zejména u auta za 18,5 milionu Kč, ale zase to bude rekordní a vzácný kousek – firma plánuje vyrobit pouhých 75 kusů. Vývoj je ovšem zatím na začátku a auto má být k dispozici až koncem roku 2019 – a do té doby se klidně mohou objevit i rychlejší elektromobily…,

genovation-2-1