Kdysi patřila rockovému velikánovi, teď jde do aukce.

Tohle úchvatné Lamborghini Miura P400 S je z roku 1971 a Rod Stewart s ní prý jezdil docela často. Poté co jí prodal, změnila majitele víckrát, naposled se v loňském roce vydražila za 1,25 milionu liber. Od té doby se ale docela hodně změnila. Současný majitel nechal auto zrenovovat a přestavět do silnější a luxusnější verze SV, což ho přišlo zhruba na 100 tisíc liber, ovšem aukční síň nepředpokládá, že by se „Stewartova“ Miura tentokrát prodala za víc než 800 – 900 tisíc. To se tedy majiteli příliš nevyplatilo…

I tak je to ale krasavice – dostala původní tmavě modrý lak Blue Notte a patří mezi pouhých 764 kusů vyrobených s pravostranným řízením. Vidlicový dvanáctiválec o objemu 4 litry má výkon 380 koní a krouťák 400 Nm, což bylo v sedmdesátých letech opravdu víc než dost. Mnozí Miuru pokládají za nejkrásnější Lambo všech dob a já jsem téměř v pokušení s nimi souhlasit.

Mimochodem, na stejné aukci se bude dražit Maserati Ghibli 4.9 SS z roku 1972, jehož majitelem byl pro změnu Adam Clayton, člen irských U2.