Fisker přece zkrachoval, ne?

Možná si ještě pamatujete automobilku Fisker – s velkou slávou uvedla na trh zajímavý, ale velmi drahý elektromobil Karma, což byl luxusní sedan. A potom zkrachovala. Zvláštní, že Tesle se zanedlouho podobný recept podařil výrazně lépe. Aby nedošlo k mýlce – původní automobilka Fisker Automotive skutečně v roce 2014 zbankrotovala, nicméně její zakladatel, designér Henrik Fisker, založil automobilku novou. A jmenuje se opět po něm – Fisker Inc.

Druhý pokus o luxusní elektromobil se má jmenovat Fisker EMotion a minimálně vzhledově se od Karmy skutečně hodně liší. Je to agresivní, sportovní vůz s divoce členěnou přídí a zakulacenou střechou, karosérií vyrobenou z karbonu a hliníku, ale dovnitř by se pohodlně měli vejít čtyři lidé. Tomu má pomoci dlouhý rozvor a nové rozmístění komponentů elektrického pohonu.

2017-fisker-emotion-1

Maximální rychlost 260 km/h, dojezd na jedno nabití přes 640 kilometrů – to jsou nejzajímavější hodnoty Fiskeru EMotion. Nezvykle vysoký dojezd by měl zajistit nový akumulátor vyvinutý sesterskými společnostmi Fisker Nanotech a Nanotech Energy Inc. Premiéra vozu by měla proběhnout v druhé polovině roku 2017, prodej se prý rozběhne vzápětí po ní.

2017-fisker-emotion