Všichni dělají crossovery, tak proč ne Alfa Romeo?

Alfa Romeo představila v Los Angeles své první SUV. Jmenuje se Stelvio, po slavném alpském průsmyku, kde si ovšem nejlépe užijete s výkonným, lehkým a nízkým sporťákem. Alfa Romeo Stelvio sice výkonná je – bude totiž i ve špičkové verzi Quadrifoglio s šestiválcem o výkonu 510 koní – ale rozhodně není ani lehká, ani nízká. Designově vypadá jako nafouklá a do výšky natažená Giulia, což nemusí být hned špatně, ale… osobně se mi zdá přeci jen trochu příliš oteklá. Možná ne na první pohled, ale jen se podívejte na tu tmavou siluetu v dešti…

Základní verze představené v Americe budou mít dvoulitrový čtyřválec o výkonu 280 koní, v Evropě ovšem lze čekat i slabší nafťáky o objemu 2,2 litru. Všechny modely budou mít podle dosavadních informací pohon všech kol Alfa Romeo Q4 a minimálně osmnáctipalcová kola, ceny zatím oznámeny nebyly, ale určitě budou o něco nad Giulií. Slušně vybavené naftové Stelvio bych čekal někde kolem 1,2 milionu, špičkové Stelvio Quadrofoglio Verde kolem 2,3-2,4 milionu Kč. Ale to jsou zatím jen spekulace.

Automobilka věří, že špičkový model získá titul nejrychlejšího SUV na Nürburgringu, stejně jako ho Giulia QV získala mezi sedany. Nové SUV prý ujede okruh za 7 minut a 59 sekund, tedy rychleji, než Porsche Cayenne Turbo S. No… uvidíme.