Čtyři roky, to je tak akorát na omlazení. Alespoň v automobilovém světě. A právě čtyři roky má za sebou model C-Elysée.

Modernizace C-Elysée se nese v duchu jemných kosmetických změn a rozšíření výbavy. Ono ani nebylo třeba výrazně změnit populární model, zejména v Číně, Turecku a Alžírsku. Auto tak dostalo novou masku, u které se chromované prvky protáhly až ke světlometům. V nárazníku jsou nad mlhovkami LED diody pro denní svícení. Koncová světla pak dostala nový „3D“ efekt, bez kterého se zřejmě neobejde žádné soudobé auto. V katalogu pak najdete nové poklice, nová litá kola San Diego a dva nové laky – modrou Lazuli a odstín šedivé Gris Acier.

Uvnitř je nový sedmipalcový dotykový displej, grafika se upravovala i na budících. A když si připlatíte, můžete mít malý displej i mezi nimi. Infotainment funguje na systému Citroën Connect Radio a Citroën Connect Nav. Pod kapotou zůstává vše při starém – benzínové 1.2 PureTech (82 koní, manuál) a 1.6 VTi (115 koní, automat nebo manuál) a naftové 1.6 HDi (92 koní) a 1.6 BlueHDi (100 koní).

Model C-Elysée se vyrábí pro Evropu ve španělském Vigu a pro tamní trh v čínském Wuhanu. Do shoroomů dorazí v prvním čtvrtletí příštího roku.