Nejlepší zpráva: Swift Sport bude!

Čtvrtá generace Swiftu se oficiálně odhalila – je baculatější a trochu víc holčičí než dřív, ale na první pohled poznáte, o jaké auto jde. A to je dobře, protože Swift je pro Suzuki důležitý model s dobrou historií. Od roku 2004 se Swiftů prodalo 5,3 milionu.

Technické detaily zatím příliš nemám, ale japonská varianta dostane litrový motor s turbem a výkonem 112 koní, spojený s šestistupňovým automatem. Je téměř jisté, že v Evropě bude k dispozici i manuální verze (pětikvalt) a mluví se i o převodovce typu CVT. Druhým motorem by měla být dvanáctistovka a k dispozici bude i pohon všech kol. Na palubě bude spousta bezpečnostní elektroniky, včetně systému zabránění kolize, adaptivního tempomatu a dalších hraček.

Potěšila mě ale především zpráva, že ostrá varianta Swift Sport už se testuje. Zřejmě jí bude pohánět turbem přeplňovaná čtrnáctistovka, která ve Vitaře podává výkon 140 koní a točivý moment 220 Nm, ale určitě se z ní dá vyždímat ještě o kousek víc. Sice je mi trochu líto předchozí atmosférické šestnáctistovky, kterou byla radost točit, ale dalo se to čekat. Swiftu Sport bychom se oficiálně mohli dočkat v březnu v Ženevě.