Poznáte vůbec facelift od předchozího modelu?

Napřed uniklo několik špionážních fotek, ale teď už je to tu oficiálně. BMW řady 4 se dočkalo faceliftu a to pro všechny verze – kupé, kabriolet, Gran Coupé a M4. Facelift však není nijak výrazný, protože i původní verze vypadá pořád dost dobře a tak velkých zásahů do designu nebylo třeba.

Změny najdete v přední části, kde dosavadní xenony nahradil pár LED světlometů, LEDky jsou i v zadních svítilnách a standardem jsou také LED mlhovky. Ve vzorníku barev najdete nové odstíny: oranžovou Sunset a modrou Snapper Rocks a k dispozici jsou i nové designy litých kol. Uvnitř na středové konzoli přibylo několik chromovaných doplňků a vysoce lesklé černé plochy. Za příplatek je možné auto dovybavit navigačním systémem Professional.

Měnilo se i nastavení podvozku a zlepšilo se i řízení a to nejen pro běžné modely, ale také pro M4. Od verze 430i a 430d si navíc zákazníci mohou za příplatek objednat lepší pneumatiky. Výkonově si můžete vybírat mezi benzínovými modely 420i s výkonem 184 koní až 440i s výkonem 326 koní. Naftovým základem je pak model 420d s výkonem 190 koní a vrcholem pak 435d xDrive s výkonem 313 koní. Později by ještě měl přibýt model 418d Gran Coupé s výkonem 150 koní.

Nad tím vším pak ční modely M4 kupé a kabrio s výkonem 425 koní (v základu). Pro ty, kteří chtějí vždycky o něco víc, je tu možnost připlatit si za nárůst výkonu na 444 koní s balíčkem Competition. A to má ještě během pár měsíců dorazit na trh ještě ostřejší M4 CS, takže uvidíme, do jakých výkonostních výšin bavorskou čtyřku posune.