Shelby slaví padesátiny, což se neobejde bez trochy toho jižanského rámusu.

„Trocha“ není možná ten správný výraz, protože dárkem k výročí je Mustang Super Snake a ten „trochu rámus“ dělat neumí. V repertoáru má výhradně pořádný randál.

Teď ale vážně, firma Shelby opravdu slaví a jelikož se její jméno u modrého oválu pojí především právě s ikonickým Mustangem, bylo nasnadě, že limitovaný výroční model vznikne právě na jeho základě. Konkrétně za výchozí bod posloužil model GT350, ze kterého se stal Shelby Super Snake. Vyrobeno ovšem bude pouhých 500 kusů a vzniknou ještě na základě staršího (předfaceliftového) modelu.

Super Snake si to klidně může rozdat s Hellcaty od Dodge, které doposud seděly na trůnu muscle cars, čemuž odpovídá i jeho sebevědomá přezdívka Hellcat Killer. Dodge ovšem má oproti Fordu tu výhodu, že Hellcat není limitovaný model, takže nehrozí jeho vyprodání. Ford zase kontruje unikátností a navrch o 33 koní vyšším výkonem a modernější platformou. V USA budou mít oba vozy shodnou cenu  necelých 70 tisíc dolarů. Není divu, že u Dodge plánují nový vrchol v podobě modelu Demon, který uzme titul nejvýkonnějšího muscle cars zase zpět k nim.

Zatím se ale na aukci Barrett-Jackson představil Super Snake s výkonem až 750 koní (krotká verze má „jen“ 670 koní) a cenovkou 69 995 dolarů. Pod kapotou je notně upravený pětilitrový V8 s kompresorem Kenne Bell. Zrychlení za 3,5 sekundy a sprint na čtvrt míle za 10,9 sekund jsou velmi slušné hodnoty.