Musím se přiznat, že jsem se trochu lekl.

Každému se sice může líbit něco trochu jiného a všichni dobře víme, že asijské vnímání estetiky je celkem dost jiné, než to evropské, ale i tak pevně doufám, že bude nástupce legendární Toyoty Supra nakonec o něco pohlednější, než podivná směsice křivek, kterou vidíte na renderovaných obrázcích.

Ty totiž nepocházejí z oficiálního zdroje, nýbrž od fanoušků z webu SupraMKV, kteří sice vycházeli ze špionážních fotek pečlivě zamaskovaných prototypů, ale znáte to, nakonec může být všechno dost jinak. Supra by si to zasloužila, její zatím poslední verze se stala doslova legendou. Zahrála si v prvním Rychle a Zběsile, znají jí hráči všech lepších počítačových her a proslavila se tím, že její třílitrový šestiválec s původním výkonem 280 koní se dal ladit na dvoj- i trojnásobné hodnoty. O nástupci se mluví už delší dobu a teď se konečně zdá, že vývojáři jdou do finiše.

Nová Supra nebude samostatným projektem Toyoty, při vývoji totiž probíhá spolupráce s automobilkou BMW, která na stejném základu postaví vlastní sporťák BMW Z5. Vypadá to, že bude k dispozici několik různě výkonných verzí a ta nejsilnější bude mít s největší pravděpodobností hybridní pohonné ústrojí. U Toyoty dostane přídomek „Gazoo Racing“, což je jméno továrního závodního týmu.

Koncept, který by ale měl z 90% odpovídat sériové verzi, se ukáže na podzimním autosalonu v Tokyu.