Opel už před nějakým časem představil novou generaci modelu Insignia, ale až teď se objevily fotky kombíku. Jmenuje se Opel Insignia Grand Sport a v jejím kufru je o 30 litrů více místa, než v sedanu. Nezdá se to jako moc, ale celkem to dává 520 litrů a po sklopení zadních sedaček, které se skládají dokonce po třech částech v poměru 40:20:40, dostanete nákladový prostor celkových 1638 litrů – o víc než 100 litrů větší, než měla minulá generace.

Stejně jako sedan stojí na nové platformě, které zhubla o masivní dva metráky, přestože auto je o celých 73 mm delší a má téměř pět metrů. Rozvor se prodloužil o 92 mm a délka nákladového prostoru po sklopení sedadel má přes dva metry. Praktičnost tedy nové Insignii scházet nebude a to ještě nevíte, jak se povedl design. Já jsem možná trochu víc zatížený na kombíky, to přiznávám, ale Insignia Grand Sport je opravdu pohledné auto. Například ta chromová lišta, lemující horní hranu oken, která zabíhá vrškem C-sloupku až k zadním světlometům, mi připadá jako velmi podařený prvek.

O motorech pro novou Insignii zatím Opel příliš nemluví, je ale jasné, že slabší verze budou mít pohon předních kol a silnější dostanou čtyřkolku s vektoringem točivého momentu. K dispozici budou inteligentní LED světla, které známe z Astry, mluví se o adaptivním odpružení a bezdotykovém otevírání pátých dveří (čidlo v nárazníku). Více informací se zřejmě dozvíme po premiéře na ženevském autosalonu.