Nepřipomíná vám tohle auto něco?

Další francouzskou automobilkou, která si do Ženevy chystá velkou novinku, je Citroën. Nebo vlastně promiňte, DS. Což sice má být něco jako luxusní divize Citroënu, ale z marketingových důvodů se sveřepě snaží toto spojení nezdůrazňovat.

Na autosalonu se nicméně představí luxusní crossover jménem DS7 Crossback. Výrobce tvrdí, že jde o dosud nejpokročilejší model řady DS, kombinující nejmodernější techniku s typicky pařížským šarmem… no upřímně, já vám nevím. Kdyby na tiskových fotkách nebylo auto vyfocené na nádvoří paláce Louvre, moc pařížského šarmu bych v něm neviděl. Vlastně mi nejvíc připadá jako něco mezi Audi a Lexusem. Možná i trochu Hyundai se tam najde. Jakoby prostě designéři na rozdíl od předcházejících konceptů nechtěli riskovat a načrtnout příliš odvážné tvary. Od tohoto modelu se totiž očekávají poměrně značné prodeje, takže to zahráli na jistotu. Ale nezdá se vám, že skoro až moc? Ale možná že se mi to jen zdá a všechna podobná SUV vypadají vlastně plus mínus stejně. V kterémžto případě bych ovšem nezdůrazňoval „pařížský šarm“…

DS7 Crossback bude pohánět celá paleta známých motorů, ale zajímavá je především hybridní verze o celkovém výkonu slušných 300 koní. Dvě třetiny této hodnoty má na svědomí benzínový motor, zbylých 100 koní dodávají dva elektromotory, napájené akumulátorem o poměrně skromné kapacitě 13 kWh. Čistě na elektřinu tak DS7 Crossback ujede jen necelých 60 km, což to bude stačit na dojetí do práce ale nic moc víc. Nabíjení z běžné zásuvky ovšem bude trvat jen 4,5 hodiny a rychlonabíječkou ho o ještě dvě hodiny zkrátíte. Na palubě bude semiautonomní řízení a plná nálož elektronických pomocníků. Interiér prvních verzí vypadá na fotkách skutečně pěkně, ale velmi důležité bude, jakou značka zvolí cenovou strategii.