Není to Porsche a už vůbec není staré.

Pokud vám v krvi koluje aspoň kapka vysokooktanového benzínu, určitě znáte 25 let starý krátký německý film, nazvaný Faszination Nurburgring, ve kterém se po slavném okruhu prohání ostře žluté Porsche. Pokud ho neznáte, okamžitě se podívejte. Žluťásek driftující zeleným peklem ve skutečnosti není sériové Porsche 911, ale RUF CTR, přezdívaný Yellowbird. Německá ladičská firma Ruf teď na slavné auto chce navázat a do Ženevy přivezla… inu, na první pohled stejnou věc.

Nový Ruf CTR skutečně vypadá jako Porsche z osmdesátých let, ale na rozdíl od svého předka na něm ve skutečnosti založeno není. Platformu vyvinula přímo firma Ruf, karoserie ve tvaru Porsche 911 je téměř celá z karbonu (deformační zóny vpředu a vzadu jsou ocelové) a výkony se taky trochu posunuly. Původní Yellowbird měl na svou dobu neuvěřitelných 450 koní a maximální rychlost 340 koní, nový model také pohání motor původem z Porsche, tentokrát vodou chlazený plochý šestiválec o objemu 3,6 litru, laděný ovšem na mamutích 700 koní a 882 Nm. Když vezmete v úvahu, že celé auto váží necelých 1200 kg, je snadné uvěřit udávanému zrychlení na stovku za 3,5 sekundy i maximálce přes 360 km/h.

Vznikne pouhých 30 kusů a cena bude stejně ohromující jako výkony – třičtvrtě milionu Eur, tedy něco přes 20 milionů korun.