Tenhle Koenigsegg se kromě MX-5 inspiroval také švédskou vlajkou.

Co mají společného jeden z nejdražších supersportů a jeden z nejlevnějších sporťáků na světě? V jednom rohu ringu máme brutální hypersport Koenigsegg Regera a v rohu druhém skromnou Mazdu MX-5, neboli Miatu. Že jsou to zcela neporovnatelní soupeři? Výkonově jistě, vždyť Regera má skoro 1500 koní, tedy jako zhruba deset Miat dohromady, stovku dá za 2,8 sekundy, jede přes 400 km/h a stojí 1,9 milionu dolarů.

Ale k věci, ať pochopíte, o čem to tady vlastně melu: Christian von Koenigsegg, zakladatel švédské automobilky, si staví Regeru podle svého gusta. Jde totiž o natolik výjimečný model, že si každý majitel může naobjednat spoustu věcí přesně podle svého vkusu a Christian si inspiraci bere právě z malé Mazdy, která byla jeho prvním autem. (Své personalizované Regery si už „postavili“ také další členové Konigseggova týmu.)

Ne, nevymění motor za atmosférickou osmnáctistovku, ani nenamontuje manuálně ovládanou plátěnou střechu. Exteriér vozu bude inspirován švédskou vlajkou – tmavomodře probarvený karbon doplní zlaté detaily, pozlacená budou i kola – a zlatit se budou tradiční metodou, tedy ručně. Christianova stará Miata byla černá s hnědým interiérem a tak Regera dostane čalounění v kombinaci černé a mléčně čokoládové kůže. Výsledkem je auto, které sice v žádném případě nepřehlédnete, ale jeho tmavá barva a výrazné detaily působí skutečně velmi luxusním dojmem. Ačkoliv mi osobně zlatá na autech většinou dost vadí, zrovna tady bych možná udělal výjimku…