Málo platné, tohle auto se designově prostě povedlo.

O novém Opelu Insignia už jsme tu nedávno mluvili, ovšem teď je na světě další verze a opět potvrzuje, že design se v tomto případě Opelu podařil na jedničku. Kombík totiž dostal crossoverové oplastování a název Country Tourer – a světe div se, ono mu to celkem sluší.

Krom plastů se také zvednul podvozek – světlá výška se zvětšila o 20 mm a přední i zadní nárazníky mají mírně odlišný design. Co se týče schopností mimo asfalt, Opel na rozdíl od některých jiných automobilek v tomto případě nenaznačuje, ale koná – všechny Country Tourery mají ve výbavě nově vyvinutý pohon všech kol s vektorováním točivého momentu, který se pojí s pětiprvkovou zadní nápravou a místo zadního diferenciálu používá dvě elektronicky ovládané spojky. Alespoň prozatím, je možné, že časem přijde i levnější verze s předokolkou.

Pohon všech kol by tak měl nejen zlepšit průchodnost lehkým terénem po nezpevněných cestách, ale teoreticky by mohl pomoci i při rychlejší jízdě na asfaltu. Na zjištění si ovšem budeme muset ještě chvíli počkat, protože oficiální premiéra Insignie Country Tourer je naplánovaná až na podzimní autosalon ve Frankfurtu. Nedočkaví zákazníci ale mohou objednávat už od června.