Něco jako Singer 911, ale přece jen o trochu dostupnější.

Malá britská společnost David Brown Automotive uvádí na trh nové… ale staré auto. Jde o klasické Mini z šedesátých let, ovšem zmodernizované a citlivě upravené – říkají mu Mini Remastered. Je to v posledních letech trochu móda, každou chvíli vídáme další úchvatnou kreaci od Singeru, sem tam se objevý Eagle E-Type… ale Mini je přece jen o něco míň exotické a tak i dostupnější. Ovšem, láci rozhodně nečekejme.

Na karoserii s designem od Aleca Issigonise chybí typické „švy“, je vyhlazená do hladka, na přídi najdete novou hliníkovou mřížku chladiče a hliníkové detaily kolem světel. Také interiér nabídne zajímavou směs klasických a moderních prvků, očekávat můžete bezklíčové startování, infotainment s dotykovou obrazovkou, USB vstup a také držák na nápoje, který v původním Mini nebyl.

Pod kapotou vrčí klasický čtyřválec o objemu 1275 kubických centimetrů, ovšem jeho výkon prý vyskočil o rovnou polovinu. Silnější jsou i brzdy, podvozek je vylepšený a celá karoserie je dodatečně vyztužená, aby jízdní vlastnosti odpovídaly dnešním standardům. Podle mě to bude velká legrace – ale bohužel nebude pro každého. Pokud se vám totiž moderní Mini v nejsilnější verzi John Cooper Works s cenou přes 850 tisíc zdá drahé, tak vězte, že Mini Remastered bude stát zhruba padesát tisíc liber. A to je přes milion a půl.