O novém Volvu XC60 jsem tu už psal, ale spousta informací byla dosud nepodložená. V New Yorku ale automobilka auto oficiálně představila, takže už víme úplně všechno. XC60 je pro automobilku extrémně důležitý model, je to jejich vůbec nejprodávanější kousek, tvoří 30% prodejů značky a v Evropě je nejprodávanějším SUV své třídy a tak je kritické, aby se i nástupce současné generace trefil zákazníkům do noty.

Je potvrzeno, že nejsilnější verze T8 bude mít plug-in hybridní pohon a stovku dá za necelých 5,5 sekundy, navíc bude umět jezdit čistě na elektřinu. Hodně se mluví o novém digitálním štítu o úhlopříčce 12,3 palce, ještě větším centrálním dotykovém displeji, na kterém je ovládání všeho možného, čtyřzónové klimatizaci, audiosystému s 15 reproduktory, panoramatické prosklené střeše, která je mimochodem už v základní výbavě, kožených sedačkách s masážní funkcí a chlazením i vyhříváním, úložnými prostory pod sedačkami a spoustě další výbavy.

Samozřejmostí budou ty nejmodernější bezpečnostní systémy, včetně aktivního brzdění a řízení. Důležité ale je, jak nová XC60 bude jezdit a to se dozvíme až při prvních jízdách. A tady máte produktového manažera Hanse Nilssona, který vám k XC60 řekne víc: