Korejská dvojčata jsou za dveřmi.

Netuším, co jste si představili pod korejskými dvojčaty zrovna vy, já ale mluvím o malých crossoverech. Značka Kia nám poskytla designové skici připravovaného crossoveru třídy B. Bude se jmenovat Kia Stonic a nastoupí proti Renaultu Captur, Nissanu Juke a podobným. Stonic se podle všeho designově zařadí vedle ostatních současných modelů značky Kia, což není špatná zpráva, alespoň z mého pohledu je jejich momentální designový jazyk docela povedený a vyšším autům sluší.

Také interiér nebude žádným překvapením, zvudíme spoustu prvků ze současného modelu Rio – na jehož technických komponentech bude nakonec založeno celé auto. Kia zatím neoznámila, co bude crossover pohánět, ale vzhledem k velikosti auta bych odhadoval základní litrový turbo tříválec z Ria, pravděpodobně i čtrnáctistovku z Hyundai i30 a samozřejmě i naftovou 1,4 CRDi.

Kromě skic Stonicu se objevily i teaser fotky sesterského modelu Hyundai Kona. Jsou sice tmavé, aby toho nebylo nic moc vidět, ale stačí mít základní znalosti photoshopu a obrázky si zesvětlíte natolik, že nezůstane skryto skoro nic. Technické informace jsou stejně kusé, ale oficiální představení se chystá už na příští týden.