Šestá generace je tady!

Stejně jako nedávno testovaná Ibiza i VW Polo si mohlo dovolit o trochu povyrůst – menší sourozenec Up! zajišťuje pozici nejobratnějšího městského prcka a tak má Polo poprvé ve své historii délku mírně přes 4 metry. Designově se nekoná žádné překvapení, auto je moderní, elegantně tvarované, ale celkově spíš zdrženlivé až konzervativní – přesně jak to jeho zákazníci očekávají. Člověk by byl téměř v pokušení mluvit o faceliftu, ale Polo je skutečně od základu nové. Platforma MQB A0 dovolila především nárůst 7 cm do šířky a prodloužení rozvoru o nepřehlédnutelných 94 mm, takže by uvnitř mělo být výrazně víc místa. Kufr narostl dokonce o čtvrtinu, na celých 351 litrů.

Zajímavější zprávy se týkají motorizací – dalo se čekat, že základ nabídky bude tvořit atmosférický litrový tříválec o výkonu skromných 65, nebo 75 koní, přijde samozřejmě i přeplňovaná verze s 95 nebo 115 koňmi a všichni už netrpělivě očekávají nový a v běžné řadě zatím nejsilnější motor 1.5 TSI Evo o výkonu 150 koní. Nafťáků postupně ubývá, v nabídce bude pouze motor 1.6 TDI o výkonu 80 nebo 95 koní. Chcete-li jezdit ekologicky, k duspozici je devadesátikoňový litrový motor na stlačený zemní plyn.

A to nejlepší nakonec – Polo se hned od začátku bude vyrábět i v ostré verzi GTI, která bude mít pod kapotou konečně zase pořádný motor: přeplňovaný dvoulitr o výkonu 200 koní!