Nová generace je konečně tu. A vkusnější, než kdy předtím.

Bentley představil novou generaci superluxusního kupé Continental GT. Příď si bere inspiraci z konceptů, představených v uplynulých letech, celé auto působí opticky menším dojmem, ale pořád je to nefalšovaný Grand Tourer, který vás zahrne luxusním interiérem a spoustou výkonu.

Aby také ne, v přídi jemně přede šestilitrový vidlicový dvanáctiválec s výkonem zvedlým na 634 koní a točivým momentem 897 Nm, spojený s osmistupňovou dvojspojkovou převodovkou a aktivním pohonem všech kol, upřednostňujícím zadní nápravu. I jízdní výkony jsou ohromující – stovku zvládne Conti GT za 3,7 sekundy a maximálka je 333 km/h.

Zároveň je ale pod kapotou i ta nejmodernější technika. 48 voltový systém dělá z nového Bentley tzv. mild-hybrid. Systém stop-start, systém deaktivace válců a odpojování přívodu paliva při jízdě setrvačností pomohly snížit spotřebu – ačkoli dost pochybuju, že potenciální zákazníky kdovíjak zajímá. Výfukový systém má klapky, které umí přiostřit zvuk, nové pneumatické odpružení má několik režimů tuhosti a interiér… ten prý nabízí nekonečně možností přizpůsobení – samozřejmě za patřičný příplatek.