Dacia přivezla do Frankfurtu novou generaci SUV Duster, které ale vypadá dost podobně, jako dosud.

Sedmiletá kariéra první generace SUV Dacia Duster je u konce a ve Frankfurtu se představil nástupce. Ten ale moc dobře ví, co zákazníci chtějí, a tak změny v designu nejsou nijak výrazné. Stále vypadá robustně a svalnatě. Také proporce zůstávají, protože Renault při vývoji použil stávající podlahovou plošinu.

Žádný karosářský panel není stejný, takže to šéfstylista Laurense van der Acker nepovažuje za facelift. Duster má i větší rozchod kol a čelní sklo posunuté více vpřed. Kapota i boční linie jsou výše, světla se přesunula více do krajů karoserie. V nejvyšší specifikaci budou LEDkové. Sedmimístnou verzi ale Dacia neplánuje, i když se o ní spekulovalo.

Základem budou předokolky, za příplatek ale bude i verze 4×4. Uvnitř se těšte na nové měkčené plasty a infotainment s možností propojení s vaším smartphonem. Navíc se do výbavy dostanou i nějaké asistenty, aby se zvedlo hodnocení Euro NCAP ze současných (dost nízkých) tří hvězdiček. Nabídka motorů by prozatím měla zůstat stejná. Do prodeje dorazí příští rok.