Sériová verze není daleko.

Kromě olbřímího konceptu X7, o kterém jsme tu psali před týdnem, představilo BMW ve Frankfurtu ještě další, tentokrát výrazně pohlednější koncept.

Současný sporťák Z4 už toužebně čeká na svého nástupce a tak jsme se dočkali náznaku, jak by mohl vypadat. A dočkali jsme se poměrně agresivního designu. Příď je ostrá, zamračená, se širokými ledvinkami a dlouhou kapotou, která v sobě nese nádech ikonického poválečného BMW 507. Za hlavami řidiče a spolujezdce jsou ochranné oblouky s hliníkovými aerodynamickými ploutvemi.

Karoserie ze značné části využívá karbon a zdá se, že snížení hmotnosti bude tentokrát pro BMW důležitější, než dosud. Za oběť mu v sériové verzi padne i pevná skládací střecha, místo ní se vrátí plátěná. Pod kapotou budou v současnosti známé benzínové motory, ale chystá se i hybridní model, který by měl mít elektřinou poháněná přední kola. A pokud jste to náhodou nezachytili – BMW si vývoj sporťáku rozdělilo s Toyotou, která na stejném základě představí nový model se slavným jménem Supra. Sériovou verzi BMW Z4 bychom měli uvidět už za půl roku – na jarním autosalonu v Ženevě.