Cože to? To jako vážně?

Znáte automobilku Rezvani? Pokud ano, skládám vám hlubokou poklonu, protože až do tohoto týdne jsem o ní já sám neměl tušení. Je to totiž malosériový americký výrobce, který se zabývá výrobou speciálních vozidel. A zrovna teď představili jedno speciální SUVčko.

I když, ono to tak úplně SUVčko není, v popisu stojí Tactical Urban Vehicle, takže TUV. A ve skutečnosti je to hardcore offroad s extrémními nájezdovými úhly, manuálně připojitelným pohonem všech kol, redukční převodovkou, uzávěrami diferenciálů a benzínovým osmiválcem Dodge SRT o objemu 6,4 litru, výkonu 500 koní a točivém momentu 583 Nm.

To všechno by ještě nebylo kdovíjak výjimečné, kdyby v seznamu příplatkové výbavy nebyly dvě položky – termovize a balistické pancéřování. Ano, tohle je plnohodnotný obrněný teréňák – a také se podle toho jmenuje, Rezvani Tank. Zajímavé je, že zvládne zároveň vypadat drsně a velmi moderně, však se podívejte na fotky.

Futuristická karoserie s kevlarovými panely a neprůstřelným sklem skrývá poměrně luxusní interiér s koženým čalouněním a vyspělým infotainment systémem. K dispozici jsou i dva pakety, které ještě zvýší průchodnost terénem. Cena je v přepočtu necelé 4 miliony, ovšem pouze v Americe. Individuální dovoz jí zvedne více než o polovinu.