To by bylo moc pěkné, ale…

Možná si pamatujete, že jsem tu nedávno psal o konceptu městského auta, který Honda představila ve Frankfurtu. Koncept Urban EV teď ale dostal bratříčka a troufnu si říct, že ještě o trochu zajímavějšího. Honda Sports EV Concept má podobně retro tvary jako městský prcek, jenom je to zkrátka malé dvoudveřové sportovní kupátko.

Pořád to samozřejmě bude elektromobil, jak už sám název napovídá. Navíc Honda je prozatím dost skoupá na jakékoli technické informace, takže netuším ani výkon, ani dojezd. Zato se ale mluví o displejích v přídi a zádi, pomocí kterých lze komunikovat s ostatními účastníky provozu, uvnitř jsou displeje místo zpětných zrcátek a široká dotyková obrazovka přes celou palubní desku. Automobilka navíc mluví o umělé inteligenci, takže lze očekávat pokročilé systému autonomního řízení.

To všechno se mi docela líbilo u městského auta, ale mrňavý lehký sporťák přesně tyhle věci nepotřebuje, ten chcete řídit sami a potřebujete jen dobré vyvážení a dobrý dojezd. To autíčko vypadá opravdu sympaticky. Nejraději bych byl, kdyby ho Honda začla vyrábět s nějakým malým a točivým spalovacím motorem, ale toho už se asi nedočkáme.