Tohle tedy není kombík na převážení cementu…

Světlo světa spatřily nové snímky koncem léta představeného unikátu Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake. Abych to dlouhé jméno rozkódoval: Aston Martin Vanquish S je dvanáctiválcový luxusní grand tourer, který posloužil za základ. Zagato je slavná karosárna, zabývající se malosériovými luxusními zakázkami a Shooting Brake je starý termín používaný pro sportovní dvoudveřové kombíky, jež minulá i současná aristokracie používá zejména na převážení golfových holí, ručně zdobených loveckých pušek a podobně.

Osobně mám pro kombíky slabost a ty dvoudveřové mi přijdou ujeté přesně tím správným způsobem, takže se mi tohle Zagato líbí opravdu velmi. Můžu ovšem jen tiše doufat, že se mi ho třeba jednou jedinkrát v životě podaří spatřit – bude totiž vyrobeno pouhých 99 kusů. Dlužno dodat, že ve stejném počtu vzniká u Zagata i klasické Coupé a kabriolet Volante. Nejexkluzivnějším modelem bude Speedster, který vznikne v 28 exemplářích. Všechny verze pohání šestilitrová V12 o výkonu 580 koní.

Cena je z té kategorie, že pokud se na ní musíte ptát, zcela jistě na vůz nikdy nebudete mít. Někteří věrní zákazníci si už ovšem objednali od každé karoserie jeden kus. No dobře, chcete tu cenu vědět? U verze Shooting Brake se odhaduje zhruba na 19 milionů Kč.