Dobré zprávy: legenda žije!

Mercedes po dlouhém napínání představuje úplně novou třídu G, tedy nástupce legendárního terénního Gelandewagenu, který původně vznikl na zakázku pro armádu. A rovnou můžu potěšit příznivce ikonického originálu: vnější design se totiž prakticky nezměnil. Jistě, sem tam najdete uhlazenější spáru a modernější řešení, včetně diodových světlometů, ale krabicovitá karoserie zůstává téměř stejná – a to je dobře, jakýkoli pokus o tvarovou modernizaci by mohl legendu zabít.

Velké změny se ovšem děly pod karoserií: interiér je zcela nový a využívá prvky ze soudobých moderních Mercedesů, místo klasických budíků má dva širokoúhlé displeje a vnitřek je prostornější a pohodlnější.

Změnila se i technika, i když to důležité zůstalo. Žebřinový nosný rám a tuhá zadní náprava zajišťují potřebnou bytelnost pro hardcore offroadové nasazení, atuo má všechny tři diferenciály uzamykatelné, světlá výška se dokonce zvedla na celkových 241 mm a brodivost je rovných 70 cm. Ve výbavě přibydou moderní bezpečnostní systémy, pod kapotou budou šesti a osmiválce z třídy S a nebude chybět ani ostrá verze AMG pro šílence.

Fotky interiéru jsou oficiální přímo od Mercedesu, fotky exteriéru zatím unikly neoficiálně, proto omluvte sníženou kvalitu.