Porsche si do Ženevy připravilo řádné překvapení.

Kromě faceliftované 911 GT3 RS, která má být poslední atmosférickou 911 vůbec, odhalil také neočekávaný koncept. Jmenuje se Porsche Cross Turismo a je to přizvednutá a trochu víc oplastovaná kombi verze konceptu Mission E z roku 2015. Čistě elektrický koncept je dlouhý téměř pět metrů a pohání ho dvojice elektromotorů s výkonem přes 600 koní, která ho na stovku rozjede za méně než 3,5 sekundy a na dvoustovku za 12 sekund, maximálka je 250 km/h.

Bílá karoserie s matně černými plastovými nástavci na prazích, náraznících a blatnících mi sice osobně přijde snad až trochu moc kontrastní, ale každému, co jeho jest. Dovedu si ale docela dobře představit, že v jiné barevné kombinaci by se mi tenhle sportovní „allroad“ od Porsche docela líbil. Uvidíme, pořád nejsem rozhodnutý.

Důležitá informace zní, že koncept tímto vstupuje do další fáze a chystá se jeho produkční verze – a tím myslím Mission E jako takový, nikoliv jen jeho „allroad“ verzi. Sériovku bychom měli spatřit už příští rok, kdy Porsche také potvrdí důležité technické údaje, jako například dojezd, či rychlost nabíjení. Prozatím slibuje 500 km na jedno nabití a rychlonabíjení dojezdu 400 km za 15 minut. Porsche navíc slibuje, že elektrický pohon bude účinný a nebude se přehřívat ani při delší dynamické jízdě, což je častý problém třeba u Tesly.