Na světě je nový supersport. A vypadá, že to myslí vážně.

Jmenuje se po zatím jediném závodníkovi, který vyhrál mistrovství světa Formule 1 na voze vlastní konstrukce. Tohle auto je potomek tradice, protože za firmou Brabham Automotive stojí Jackův syn David. A stejné to bude s tím závoděním, BT62 je totiž především závodní speciál, který na silnice – aspoň prozatím – vůbec nesmí. Technicky jde ovšem o unikátní kousek, který se nemusí bát ani velmi silné konkurence. Pouhých 972 kg vážící speciál s karbonovým monokokem, má uprostřed uložený atmosférický osmiválec o objemu 5,4 litru, výkonu 710 koní a točivém momentu 667 Nm, spojený s šestistupňovou sekvenční převodovkou.

Karbonové brzdy jsou částečně převzaté z monopostů F1 a aerodynamická karoserie, včetně masivního zadního křídla, dokáže generovat přítlak až 1200 kg. Auto by tak teoreticky mohlo jet po stropě, pokud byste ovšem našli dostatečně dlouhý strop. Cena jednoho ze 70 vyrobených speciálů bude rovný 1 milion Liber, tedy asi 29 milionů Korun. Prvních 35 kusů bude mít stejné barvy jako monoposty, se kterým stáj Brabham vyhrála každý ze svých závodů od roku 1962 až do roku 1992. Firma hodlá stroj nasadit i do slavné čtyřiadvacetihodinovky LeMans.

Ovšem pozor, když se Davida Brabhama na tiskovce kdosi zeptal, jestli po závodech v LeMans nepřipraví i verzi vhodnou k provozu na veřených silnicích, jeho odpověd byla „Jo, to je celkem dobrý odhad.“ Žádné další detaily zatím známy nejsou, ale držme palce – Brabham BT62 totiž vypadá naprosto famózně.